akce akce akce akce akce akce

Večerní čtení

Dne 14.3.2019 se uskutečnilo první Večerní čtení v naší Městské knihovně. Přiznáváme, že jsme předpokládali, že účast bude hojnější, než 2 děti v doprovodu tatínka. Přesto jsme jim i tatínkovi předčítali z dětské knížky Hrdina: Hurikán od autorky Jennifer Li Shotzové. Přestože přišli pouze tito 3 posluchači, mile nás překvapili, neboť ani jeden z nich naši knihovnu jako čtenář nenavštěvuje. Děti i tatínek pozorně poslouchali, a tak doufáme, že budou zvědaví na další dobrodružství pejska Hrdiny  a přijdou i 18. dubna. 

Pro dospělé jsme si připravili knihu od Roalda Dahla – Jedenadvacet polibků…a je nám opravdu líto, že jsme z ní nemohli číst. Abychom vám autora přiblížili…..  Dahl je mistrem černého humoru a jeho povídky jsou až rafinovaně promyšlené a gradované k někdy dost tvrdé, ale vždy překvapivé pointě. Nejsou to však příběhy morbidní ani krvežíznivé. Dahl sice pracuje s nadsázkou, ale vyznění jeho povídek je hluboce chápavé, humanistické. Jeho anekdotické příběhy vyrůstají ze zcela všedních a pravděpodobných situací a jejich nositeli jsou dokonale prokreslené postavy z běžného života. Tento výbor povídek postihuje jeho bohatou tvorbu ze všech úhlů. Zahrnuje příběhy veselé, ironické i drsné, z nepozoruhodnějších, které kdy Roald Dahl napsal.

 

 

 

 

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/vecerni-cteni-2/

Večerní čtení

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/vecerni-cteni/

Velikonoční dílny v Městské knihovně – nezapomeňte vyfouklá vajíčka!!!!

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/velikonocni-dilny-v-mestske-knihovne-nezapomente-vyfoukla-vajicka/

Nejlepší čtenář za rok 2018

Dne 11.3.2019 se v Městské knihovně předávaly knížky a diplomy nejaktivnějším čtenářům v roce 2018.

V dětském oddělení byl loni „nejšikovnější“ Vojta Zavřel, který přečetl celkem 155 knížek. V dospělém oddělení se na prvním místě umístila paní Bohuslava Horká s počtem 292 knih.

Děkujeme nejen jim za přízeň, kterou naší knihovně zachováváte… a nezapomeňte, stále je březen – měsíc knihy. V tento měsíc máte registraci zdarma na celý rok!!!

 

 

 

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/nejlepsi-ctenar-za-rok-2018/

Výzva

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/vyzva/

Přijďte do knihovny!

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/prijdte-do-knihovny/

Daruj knihu

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/daruj-knihu/

Březen – měsíc čtenářů

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/1286-2/

Nové knihy v knihovně

Nové knihy LEDEN 2019   😛 

Přinášíme Vám seznam knih pořízených v lednu

Bestiář

autor: Barbara Nesvadbová

Knížka Bestiář je volným pokračováním příběhů Karly, hlavní postavy z první knížky Barbary Nesvadbové Řízkaři. „Bestií se žena nerodí. Bestií se žena stává.

Buď chlap Příručka opravdového muže

autor: Catherman Jonathan

Díky 100 praktickým návodům zvládnete krok za krokem vše, co dnešní mladý muž potřebuje vědět.

Cestou  necestou, lásko   

Autor: Zuzana Kalousová

Cestou necestou, lásko je hořkosladký příběh o dobrodružství dospívání.

Ještě to nebalím, vzkazuje babička

autor: Judy Leigh

Humorný román o útěku z domova důchodců a nekončící chuti žít potěší zejména fanoušky a fanynky románů Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo Tajný deník Hendrika Groena, 83 1/4 roku.

Doktore, to je ale mazec!

autor: Patrick Taylor

Před nějakým časem byl doktor Fingal Flahertie O’Reilly ve své praxi v Ballybucklebo na všechno sám, ale to už neplatí. Nejen že má vedle sebe spolehlivého kolegu Barryho Lavertyho, teď přibral ještě nového asistenta Connora Nelsona – a aby bylo v čísle jedna na Hlavní ulici opravdu veselo, zabydluje se tam ještě temperamentní štěně labradora.

Chladnokrevně 

autor:  Robert Bryndza

Kufr byl příšerně zrezivělý a Erika ho otevřela až na několikátý pokus. Na to, co našla uvnitř, nemůže být nikdo nikdy připraven…

Jak se moří revizoři

autor:  Eva Toulová

Knižní zpracování  filmové komedie režisérky Evy Toulové JAK SE MOŘÍ REVIZOŘI o obyčejné rodince z maloměsta. Budete se až divit, jak se její členové nebezpečně podobají vám a vašemu okolí.

Krásný holky   

autor:  Karin Slaughter

Před více než dvaceti lety beze stopy zmizela Claiřina a Lydiina dospívající sestra Julia. Pár let poté se obě ženy odcizily a od té doby spolu nepromluvily. Z Claire se stala oslnivá manželka atlantského milionáře. Lydia, svobodná matka, žije s bývalým vězněm a jen tak tak vydělává na živobytí. Strach   

autor C. L. Taylor

Lou Wandsworthová si užila nechtěné pozornosti médií vrchovatou měrou, když ve čtrnácti utekla do Francie se svým jednatřicetiletým učitelem Mikem Hughesem. Teď je jí tolik, co bylo tenkrát jemu, a její život je v troskách.

Žít sama a užít si to

autor Marjorie Hillisová

„Existuje jistá pravděpodobnost, že v některých obdobích svého života, možná třeba právě teď, budete muset zvládnout žít sama na sebe…

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/nove-knihy-v-knihovne/

Podzim v knihovně

Týden knihoven utekl jako voda. Chtěla bych ještě připomenout případným zájemcům, že pokud se přijdou přihlásit do knihovny do konce měsíce října 2018, budou mít první rok v knihovně zdarma. Těšíme se na nové čtenáře a děkujeme těm stávajícím za jejich věrnost knihovně 🙂 Přeji krásné babí léto 🙂 Knihovna

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/podzim-v-knihovne/

Starší příspěvky «