akce akce akce akce akce akce

«

»

Print this Příspěvek

Výsledky soutěže „Babička v mém životě“

Píšu o babičce

Jmenuji se Andrea a je mi 12 let. Mám tři úžasné babičky, které mám hrozně moc ráda. Dnes vám napíši o jedné z nich. O mamince mojí maminky. Babička se jmenuje Miluše. Byla dvakrát vdaná a má tři, už dospělé děti, šest vnoučat a jedno pravnouče. I když letos oslaví 70 let, je stále velmi čilá a energická. Kam přijde, tam dokáže všem vytvořit úsměv na rtech. Je společenská a usměvavá, je to takové naše sluníčko.

Když jsem byla mladší, bylo mi divné, proč má babička jen jednu ruku. Myslela jsem si, že se tak už narodila. Babička mi ale tvrdila, že byla neposlušná a sahala do zásuvky, která jí ručičku sebrala. Dnes už z vyprávění mojí maminky vím pravdu. Maminka mi vyprávěla, že když chodila do první třídy, tak v den před vánoci musela babička ještě něco dodělat v práci. Pracovala jako lakýrnice a její nadřízený jí řekl, aby natřela trafostanici, než půjde na dovolenou. Když se babička zeptala svého spolupracovníka, zda je vypnutý elektrický proud, řekl jí „jo, už jsi tam měla dávno být“. Vylezla tedy na štafle, natáhla ruku se štětcem a ucítila bolest. V šoku se chtěla druhou rukou odtáhnout, ale proud jí stáhl. Prolétl jí celým tělem a odhodil na zem. V sanitce zaslechla, jak její spolupracovník řekl, že tohle nechtěl, že jí chtěl jen postrašit, což se mu opravdu nepovedlo. Tehdy nastupoval nový prezident „Václav Havel“ a rozdával velkorysé amnestie, kterou dostal i člověk co babičce zavinil to, že dnes má pouze polovinu levé ruky a tři prsty na pravé ruce.

Z této tragédie se babička prý dlouho vzpamatovávala. Styděla se za to, jak vypadá. Svůj handicap se snažil různě schovávat, protože se bála posměchu a zvědavých pohledů lidí. Měla i strach, že se nebude moct postarat o tehdy 6-ti letou, mojí maminku. S myšlenkou na ní, že jí tu má a musí se o ní postarat, jezdila do lázní, kde se procvičovala a zdokonalovala, aby byla samostatná. Malovala, vyšívala a zkoušela různé ruční práce. Ač měla jen jednu ruku, šlo jí to jedna báseň.

Když babička u jedné své známé viděla výrobek z malých korálků, tak jí to na tolik uchvátilo, že sama začala vytvářet. Byla tak šikovná, že se svými miniaturními výrobky dostala až do Guinessovy knihy rekordů a kuriozit. Dnes je držitelka 12-ti rekordů a jedním titulem „Rekordmanka roku“.

Jsme všichni na babičku hrdí, že i po tak těžké životní události se dokáže smát a radovat. Každým dnem nás nepřestává překvapovat a udivovat ve své šikovnosti. Díky ní vím, že všechno jde, když člověk sám chce a ať se děje cokoliv, vždy se dá najít smysl života.

Věřím, že se vám příběh o mojí babičce bojovnici bude líbit…

Andrea Miškechová, 12 let

 

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/vysledky-souteze-babicka-v-mem-zivote/

Starší příspěvky:
Přijďte si pro odměnu za vysvědčení!

 

Zavřít