akce akce akce akce akce akce

«

»

Print this Příspěvek

Výsledky soutěže „Babička v mém životě“

Moje babička

Už jsem velká holka. No nejen velká postavou, už mi ale není ani náct a tak by se na toto téma měly vyjadřovat spíše mé děti, které mají to obrovské štěstí, že mají ještě obě babičky. A obě moc hodné.

Byly mi 4 roky, kdy mi má milovaná babička umřela. Dodnes si ale vybavuji její korpulentní postavu a hlavně, hlavně její úsměv a jadrný humor. Nejsem věřící, přesto, když mi je ouvej, právě na tuto babičku myslím a cítím, že při mně stojí.

Náhradní, ale naprosto jedinečnou babičkou se mi stala má prateta a dědečkem prastrýc. Oslovovala jsem je babi a dědo. Žili v Praze a já díky nim trávila téměř každé prázdniny v našem hlavním městě. Naučila jsem se, díky nim, lásce k našim památkám a tak dnes mohu své poznatky předávat svým dětem. A i když už tato babička není roky mezi námi, nějak nejsem schopna její telefonní číslo vymazat z mobilu.

Myslím ale, že i mé děti mají naprosto skvělou babičku. Není to ustaraná babička sedící na lavičce před domem a krmící ptáky, je to akční babička. Není prázdnin, aby děti nevzala na výlet, neplánovala s nimi zábavu a nevymýšlela humorné akce. Moje děti tak měly možnost na zahradě vidět vodníka, hledaly pokad kapitána Morgana a zakopaly s babičkou slivovici, kterou v den svých 18 narozenin budou moci s babičkou vypít. Jak vtipně zní, když syn říká kamarádům: joo kluci, babička byla včera ve fitku, moment, teď skypuju s babičkou a nebo joo, babička dala fotky na fejs. Babička hraje v životě mých dětí skvělou roli, učí děti písničkám, vypráví jim pohádky a ráda se s nimi škádlí. Obě děti se u babičky naučily plavat a obě děti znají plno krásných míst naší republiky, právě díky výletům s babičkou. A já jí za to děkuji.

A tak jako se říká, že smích je kořením života, babičky jsou kořením dětství našich dětí.

XXX (anonymní příspěvek)    

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/vysledky-souteze-babicka-v-mem-zivote/

Starší příspěvky:
Přijďte si pro odměnu za vysvědčení!

 

Zavřít