akce akce akce akce akce akce

«

»

Print this Příspěvek

Výsledky soutěže „Babička v mém životě“

Babička je součást mého života

S babičkou mám velmi dobrý vztah. Vždy mě ve svém domě přivítá a skvěle pohostí. Samozřejmě, že nehostí jen mě. Pokaždé obslouží celou svou rodinu, své známé a kamarády. A to je dobře. Když má děda svátek nebo narozeniny, udělá pro jeho kamarády z hospody velmi dobré jídlo. Jelikož už je babička v důchodu, má čas se starat o svou zahradu, kde má veliké množství barevných kytiček a různých plodů. Myslím si, že ji má většina lidí ráda. Když se nad tím tak zamýšlím, kladu si otázku: Jakou roli hraje babička v mém životě?

Už od mala mě učila číst, psát a počítat. Myslím, že její zásluhou jsem byl na 1. Stupni základní školy velmi šikovný. Babička umí i nádherně malovat. To po ní zdědila mamka a já po mamce. Jsem si jistý, že babičku vždy potěší, když jí s něčím pomohu. Nemám rád ty děti, které se jdou ke své babičce jen najíst a dívat se na televizi, protože jim to doma zakázali. Znám takové děti, chovají se rozmazleně a povýšeně. Já vždycky rád babičce pomohu s obědem nebo s péčí o zahrádku.

Co bych dělal, kdybych babičku neměl? Určitě bych neuměl tolik věcí, jako umím dnes. Také bych neměl tak dobrý život a možná bych teď ani nebyl na gymnáziu. Jak už jsem řekl, babička mě už od dětství učila, a proto jsem měl na základní škole více času učit se dopředu. Určitě bych nepoznal tolik skvělé literatury, protože babička má plné skříně starých knížek od pohádek až po dobrodružné fantasy žánry.

Velmi lituji těch dětí, které babičku nemají. Pro mě má babička v mém životě velký význam. Předává mi své životní zkušenosti a tím mi radí do mého života. Věřím, že pro velkou skupinu lidí znamená babička mnoho, stejně jako pro mě. Pokud jde o mě, neumím si bez ní svůj život představit.

Co byste dělali bez babičky vy? Doufám, že když se řekne slovo „babička“, že vás nenapadne jen dobré jídlo a pohodlí, ale i dobré srdce!

David Drahota, 14 let

Permanent link to this article: http://knihovnamimon.cz/vysledky-souteze-babicka-v-mem-zivote/

Starší příspěvky:
Přijďte si pro odměnu za vysvědčení!

 

Zavřít