akce akce akce akce akce akce

«

»

Print this Příspěvek

30. duben se blíží…

čarodějnice

Poslední dubnová noc je tradičně ve znamení čar, kouzel a ohňů. Tento magický svátek se slaví v mnoha evropských zemích. Beltine, Valpuržina noc, Filipojakubská noc i lidové Pálení čarodějnic – pod různými historickými názvy se skrývají rituály vítání jara, oslava přírody a plodivé síly. I veškeré byliny nasbírané během noci z 30. dubna na 1. května měly údajně kouzelnou moc. Zejména jestliže se natrhaly přesně o půlnoci a navíc k tomu svítil úplňkový měsíc. Dnes už na starobylé rituály tolik nevěříme, ale kdybyste se chtěli trochu tematicky naladit, najdete v našem fondu tyto tituly:

 

Čarodějnictví: Tajné dějiny (Michael Streeter)

Kniha odhalující tajné dějiny čarodějnictví. Tajemství čarodějnictví tkví v tom, že není tím, čím si myslíme, že je. Tato kniha chce odhalit pravdu skrytou za zažitými stereotypy. Popisuje, jak se proměňoval názor lidí na magické praktiky a na snahu o ovládnutí sil přírody; jak se veřejné mínění promítalo do skutečných činů, od kruté éry „upalování čarodějnic“ ve středověku až po současnost. V neposlední řadě knížka nastiňuje, jak se tyto koncepty postupně utříbily a jak z nich vykrystalizovalo samostatné náboženství založené na rovnosti a úctě. Kniha obsahuje mnoho unikátních ilustrací.

Hon na čarodějnice (Bedřich Šindelář)

Historický pohled na čarodějnické procesy, kdy a proč vznikly a jak se lišily v jednotlivých zemích i na jednotlivých kontinentech.

Čarodějnice, ďáblovy nevěsty (Jean-Michel Sallmann)

U většiny zlých událostí církev neznala nebo nechtěla znát pravé příčiny. Např. hladomor, nemoci, přírodní katastrofy a podobně. Jako ideální viník se vždy nabízela žena, která se svým způsobem života vymykala zažitým předsudkům. Zvláště pokud byla bohatá. Takovou ženu čekal jediný osud. Po brutálním mučení – hranice. Měly vůbec šanci se obhájit?

Kouzla a čáry – Jak přivábit lásku (Edain McCoyová)

Průvodce po tajemství lásky obsahuje rady a návody, jak získat pravého životního partnera.

Dílna magických pomůcek – čarodějnická učebnice pro děti i kolektivy (Iva Hoňková)

Kniha je určena všem, kdo mají v oblibě magii a čarování. Je vhodná pro větší kolektivy, zájmové kroužky, ale i pro jednotlivce – zkrátka pro všechny, jenž touží stát se těmi „skutečnými čaroději“. Naleznete v ní podrobné postupy doprovázené fotografiemi, s jejichž pomocí si budete moci vyrobit první čarodějnickou výbavu. Mnoho výrobků se skvěle hodí i jako dárek někomu blízkému například kamarádovi či kamarádce, pro oslavy narozenin, svátky, výzdobu domu apod. Čeká na vás mnoho tipů a triků. Jednotlivé ozdoby i pomůcky jsou vyráběny převážně z přírodních materiálů. I to má svůj význam. Jaký? O tom se zde také dočtete. V publikaci se seznámíte se základními druhy bylinek i s čarodějnickými názvy a následným využitím v magii. Vyrobíte si amulety, škapulířky pro štěstí a naučíte se i čarodějnickou abecedu s tajnými znaky, pro zaznamenávání receptů, lektvarů a kouzelných zaříkávadel do Knihy Stínů.

Permanent link to this article: https://knihovnamimon.cz/30-duben-se-blizi/

Starší příspěvky:
Dubnová nabídka čtení

Axelssonová Majgull: Dubnová čarodějka Neuvěřitelný osud němé, ochrnuté dívky, román o hloubce ducha a síle imaginace. Příběh z pera přední...

Zavřít