akce akce akce akce akce akce

«

»

Print this Příspěvek

8. ročník Pasování na rytíře řádu čtenářského

Ve školním roce 2015/2016 jsme v mimoňské knihovně uspořádali již 8. ročník akce „Pasování na rytíře řádu čtenářského“. Tuto akci pořádáme pro prvňáčky z mimoňských základních škol. Od září se každý měsíc s prvňáčky scházíme v dětském oddělení a pilně se připravujeme na slavnostní zakončení této akce. Při našich pravidelných schůzkách si s dětmi čteme, vyprávíme, opakujeme písmenka, která se naučily ve škole a tak se jim snažíme přiblížit svět knížek.

Každý prvňáček od nás dostane svůj čtenářský deníček, do kterého by mu měli rodiče zapisovat, co mu přečetli a jak dlouho četli. Na konci roku při slavnostním pasování deníčky vyhodnocujeme a žáček, kterému rodiče nejvíce četli, dostane za odměnu knihu a malou sladkost. Vyhodnocujeme i nejhezčí obrázky v deníčku a samozřejmě také nejlepší třídu z obou základních škol.

V letošním roce se slavnostní pasování konalo ve dnech 24.5. a 25.5. v městské knihovně v dětském oddělení.

Za ZŠ a MŠ Mírová byli jako nejlepší vyhodnoceni tito žáčci:

1.A – Ondra Novák za 2485 načtených minut a Ella Lamberská za nejhezčí obrázky.

Třída 1.A také dostala menší dort za pečlivější celoroční přípravu a práci na hodinách pasování.

1.B – Aneta Hrončeková za 2910 načtených minut a Ester Svátková za nejhezčí obrázky.

Za ZŠ a MŠ Ralsko byli jako nejlepší vyhodnoceni tito žáčci:

1.A – Martin Mužík za 3865 načtených minut a Sára Karmínová za nejhezčí obrázky.

1.B – Kristián Frei za 3765 načtených minut a David Šimíček a Veronika Pánková za nejhezčí obrázky.

Jako nejlepší třída z obou základních škol, byla vybrána třída paní učitelky Machytkové a dostala od nás krásný dort v podobě krtečka, který upekla naše kolegyně Pavlína Pelcová.

Fotky z pasování naleznete ZDE.

Na závěr bych chtěla moc poděkovat paní učitelkám Horčíkové, Procházkové, Machytkové a Mečířové, že se svými prvňáčky do naší knihovny pravidelně chodily a myslím, že se nám naše setkávání s knížkami všem moc líbilo. Také bych chtěla poděkovat rodičům, kteří se svými dětmi čtou a tak nám pomáhají, protože tato akce by měla přivést malé děti ke knihám a bez spolupráce rodičů by se nám to nepodařilo.

Poděkování také patří královně Libuši Urubové, rytíři Renatě Kaiserové, starostovi města Františku Kaiserovi, Pavlíně Pelcové za krásné a výborné dorty a paní vedoucí městské knihovny Ing. Heleně Jakešové za podporu projektu.

Všem přeji krásné léto a těším se na další spolupráci.

Miroslava Jesínková

Permanent link to this article: https://knihovnamimon.cz/8-rocnik-pasovani-na-rytire-radu-ctenarskeho/

Starší příspěvky:
30. duben se blíží…

Poslední dubnová noc je tradičně ve znamení čar, kouzel a ohňů. Tento magický svátek se slaví v mnoha evropských zemích....

Zavřít