akce akce akce akce akce akce

«

»

Print this Příspěvek

Letní abeceda dovolenkového čtení – 2. díl M – Ž

Máslo na hlavě / Jana Bryndová. Třiatřicetiletá mírně neurotická překladatelka Dana o sobě často pochybuje. Situace, ve kterých se ocitá, se obvykle vyvíjejí úplně jinak, než sama očekávala, a často končí fiaskem… Chce žít podle svých představ… ale věc se jí vždycky nějakým způsobem vymkne z ruky… Ale i s máslem na hlavě lze začít plno komických situací a vybruslit z nich.

Netopýří muž / Jo Nesbo. Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney.

Otcem i matkou proti své vůli / Zdena Frýbová. Humoristický román o mladém muži, který se měsíc musí starat o dva malé rozpustilé synovce. Rudolf Foster žije vcelku klidně s rodiči v americkém městě Bluevill. Jeho sestra má jet na měsíc za manželem do New Yorku, a tak mu nabídne, aby u nich strávil část prázdnin a dohlédl na dům a dva synovce (sami se přejmenovali na Hýtu a Batula), o něž se bude starat jejich vychovatelka. Vše se ale zkomplikuje jejím zraněním a následnou výpovědí, takže péče o Hýtu s Batulem zůstane na personálu domu a zejména na Rudolfovi. Hoši jsou značně nezvedení a temperamentní, připraví mu nejednu horkou chvilku, ale zažije s nimi i legraci a dobrodružství.

Padesát odstínů šedi / E.L. James. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé) Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat – touží po ní, chce ji… Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.

Rabbi / Noah Gordon. Rodinná kronika amerického rabína nás zavede do prostředí americké židovské komunity dvacátého století.

Permanent link to this article: https://knihovnamimon.cz/letni-abeceda-dovolenkoveho-cteni-2-dil-m-z/

Starší příspěvky:
Je to u nás celé nějaké nové …

Během léta se v naší knihovně děly velké změny. Nejdříve jsme pořídili nové regály na časopisy, ve kterých se časopisy snadněji...

Zavřít