Return to Pro dospělé

Jak se stát čtenářem knihovny?

[important]Do oddělení pro dospělé se mohou přihlašovat osoby starší 15 let, které mají platný občanský průkaz.[/important]

Jak se přihlásit?

1. Nový čtenář se dostaví do 1. patra knihovny ve výpůjční době:
    Pondělí                13 – 18 hod.
    Středa   8 – 11 a   13 – 18 hod.
  2. Zaplatí úhradu ročního členského poplatku dle ceníku.
  3. Poskytne paní knihovnici platný OP, ta vyplní přihlášku, vytiskne, přihlášku si čtenář přečte a podepíše. Součástí přihlášky je také prohlášení:Souhlasím s poskytnutím svých osobních údajů ( jméno a příjmení, adresa bydliště, datum narození, identifikační číslo – r.č. apod.) pro účely absenční výpůjční služby knihovny a vytvoření čtenářské evidence na dobu trvání čtenářského vztahu. Beru na vědomí, že k těmto osobním údajům budou mít přístup pouze pracovníci knihovny, kteří zajišťují poskytování služeb knihovny, jakož i osoby, které zajišťují právní vymáhání nároků knihovny souvisejících s případným porušováním smluvních vztahů založených výpůjčním řádem. Údaje budou uchovány po dobu trvání čtenářského vztahu, v případě soudních sporů do jejich ukončení včetně případného exekučního řízení. Zároveň se zavazuji dodržovat knihovní řád a uhradit veškeré škody způsobené ztrátou, poškozením knihy (časopisu) nebo jednáním proti knihovnímu řádu.Dále výslovně prohlašuji, že jsem byl/-a seznámen/-a s knihovním řádem a ceníkem placených služeb a poplatků knihovny, jehož kopii jsem obdržel/-a při podepisování přihlášky.
  4. Čtenáři se na místě vystaví průkazka do knihovny a už si může jít vybírat knihy nebo časopisy k zapůjčení. Průkazka platí v obou odděleních. Při zapomenutí průkazky lze dokumenty jen vrátit nebo prodlužovat, nikoliv půjčovat.
  5. Po „napípání“ čárových kódů půjčených dokumentů se vždy vytiskne potvrzení se seznamem půjčených dokumentů a datem, kdy se má vše vrátit nebo prodloužit. Čtenář potvrzení na místě podepíše. Originál potvrzení zůstává v knihovně, čtenář obdrží kopii.

Permanent link to this article: https://knihovnamimon.cz/pro-dospele/jak-se-stat-ctenarem-knihovny/